Strona główna / Jak dbać o rolety dzień noc

W jaki sposób dbać o rolety dzień noc?

Rolety dzień noc są najczęściej wybierane przez Polaków, zapewne ze względu ich uniwersalności, przez co stosowane są niemalże w każdym pomieszczeniu, także w kuchniach oraz łazienkach. W jaki sposób odpowiednio zadbać o ich czystość? Materiał, który zastosowano w tych roletach, jest odpowiednio zabezpieczony przed osadzaniem się brudu i kurzu, jednak co jakiś czas należy w odpowiedni sposób je wyczyścić. Jak to zrobić? 

Rolety dzień noc a kurz

Warto pamiętać, że materiał na roletach kurzy się tak samo jak inne materiały w naszym domu. Należy zatem dbać o jego czystość, żeby pozbyć się wszelakich roztoczy, pyłów czy nawet zalegającego smogu. Warto za pomocą odkurzacza dbać o ich czystość. Oczywiście można również wyczyścić je ręcznie, stosując odpowiednie miękkie szmatki. Warto dokonywać tej czynności w słoneczne dni, dzięki czemu więcej kurzu zostanie zauważone.

Usuwanie grubszego brudu

Rodzice małych pociech wiedzą najbardziej, w jaki sposób mogą być brudne rolety dzień noc. Oczywiście nie nalezy się poddawać, bo takie rolety bez problemu można wyczyścić. Aby to zrobić, korzystajmy tylko i wyłącznie ze sprawdzonych środków do czyszczenia materiałów. Zazwyczaj do odpowiedniego wyczyszczenia rolety wystarczy szmatka, która będzie nasączona letnią wodą. 

Warto pamiętać, że regularne dbanie o czystość rolet dzień noc, pozwoli na długoletnie korzystanie.