Strona główna / Regulamin

 

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO MOJEDEKORACJE.PL

 

Sklep internetowy MojeDekoracje.pl działający pod adresem www.mojedekoracje.pl prowadzony jest przez firmę:

Centrum Osłon „Effect” s.c. Joanna Czech, Michał Mitko
ul. Ks.Płk.Wilhelma Kubsza 30
44-300 Wodzisław Śląski
NIP: 6472424093
REGON 240559750
Wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej pod numerem 1599/2007
tel.531 555 313
e-mail: kontakt@mojedekoracje.pl
 

 

I. CZAS REALIZACJI ZAMÓWIEŃ
 
1.Na termin realizacji składa się cykl produkcyjny towaru oraz przygotowanie go do wysyłki od daty potwierdzenia zamówienia. Produkty wykonywane na indywidualne zamowienie:
 • ROLETY , ŻALUZJE POZIOME ALUMINIOWE , MATERIAŁY NA WYMIAR - od 3 do 7 dni roboczych 
 • FOTOROLETY , FOTOPRODUKTY - od 5 do 15 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia i wyboru wersji z wizualizacji / zdjęcia do nadruku
 • ŻALUZJE POZIOME DREWNIANE: od 7 do 20 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia
Produkty,które posiadamy na stanie to towary gotowe:
 • AKCESORIA , ZASŁONY ANTYINSEKTOWE - od 1 do 2 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia
UWAGA :  W przypadku wybrania formy płatności "Przelew na konto firmowe" lub "PayU" cykl produkcyjny rozpoczyna się po zaksięgowaniu wpłaty. W przypadku wydłużenia się terminów spowodowanych sytuacjami ekstremalnymi klient zostaje o tym poinformowany telefonicznie lub mailowo.

 

II. GWARANCJA , REKLAMACJA I ZWROT

1. Na nasze produkty udzielamy 2 lata gwarancji. Gwarancja daje możliwość reklamacji w przypadku, gdy obejmuje ukryte wady produktu ujawnione w trakcie użytkowania. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

2. Podstawą gwarancji nie są uszkodzenia mechaniczne spowodowane niewłaściwym użytkowaniem towaru. Materiałów roletowych nie wolno czyścić na mokro zwłaszcza z detergentem. Zdjęcia tkanin mogą odbiegać kolorystycznie od faktycznego odcienia z kolornika widocznego na ekranie monitora (spowodowane jest to także różnymi ustawieniami monitora). Prosimy sugerować się opisami kolorów. Na życzenie wysyłamy bezpłatnie próbki materiałów na wskazany adres. 

3. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku, Zamawiając ma prawo do odstąpienia od umowy kupna sprzedaży zawartej na odległość bez podania przyczyny w przeciągu 14 dni. Termin ten liczy się od dnia odebrania przesyłki przez kupującego, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia jej zawarcia.

UWAGA: zgodnie z ustawą (Dz.U. Nr 22, poz 271: Art. 10, pkt 3, pkt 4, pkt 5) nie ma możliwości zwrotu lub wymiany towarów wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta. Mówi także o tym Nowa Ustawa o Prawach Konsumenta z 30 maja 2014 roku: Art.38, pkt.3 )

"Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: (...) 3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;"

4.W przypadku widocznego zewnętrznego uszkodzenia paczki należy niezwłocznie sprawdzić towar w obecności kuriera. Po odjeździe kuriera reklamacje nie będą uwzględniane. W sytuacji uszkodzenia towaru podczas transportu należy:

 • sprawdzić paczkę przy kurierze i spisać protokół szkody

 • wysłać skan protokołu wraz ze zdjęciami i opisem uszkodzenia towaru na mail: kontakt@mojedekoracje.pl

 • uszkodzone części lub cały nowy towar zostanie dosłany przez firmę Centrum Osłon Effect s.c.

5. Zamawiając może złożyć reklamację na podstawie rękojmi lub gwarancji:

 • rękojmia: odpowiedzialność sprzedającego wobec kupującego za wady fizyczne oraz prawne towaru,

 • gwarancja: bezpłatne usunięcia wady lub wymiany towaru na niewadliwy określony w warunkach gwarancyjnych.

Reklamację towaru prosimy przesłąć na adres mailowy: kontakt@mojedekoracje.pl .W jak najszybszym terminie odpowiemy na Państwa zgłoszenie.Towar do naprawy lub wymiany po wcześniejszym ustaleniu ze Sprzedawcą prosimy wysyłać na adres firmy:

Cetrum Osłon "Effect"
os.1-Maja 16H
44 - 304 Wodzisław Śl.

6. Koszty wysyłki zwrotnej towarów gotowych pokrywa Zamawiający, produkty wykonywane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi.

7. Firma nie ponosi odpowiedzialności za źle podane wymiary przez klienta. 
 

III. PŁATNOŚCI

1. Zapłaty za zamówiony towar można dokonać przelewem bankowym, za pobraniem lub gotówką przy odbiorze osobistym. Wybór formy płatności bezpośrednio w formularzu zamówienia. Dla klientów z Unii Europejskiej podana będzie przeliczona wg. obowiązującego kursu Narodowego Banku Polskiego (NBP) cena w Euro. Podany kurs jest kursem sprzedaży NBP na dzień zawarcia transakcji.

2. Zamawiający dokonuje Płatności niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 7 dni od momentu otrzymania Potwierdzenia Zamówienia. Z zastrzeżeniem pkt. 2 poniżej, Zamawiający może dokonać Płatności za pomocą jednego z niżej wymienionych sposobów:

 • za pobraniem - ta forma Płatności oznacza, że Zamawiający dokonuje zapłaty z tytułu Ceny i Kosztów dostawy Towaru przy odbiorze przesyłki,

 • przelewem bankowym na konto Sprzedawcy o numerze:96 1940 1076 3022 7727 0000 0000, wpisując w tytule przelewu " Mojedekoracje.pl ,nr zamówienia / nazwisko / nazwa firmy ",

 • e-przelewem - transakcję realizuje system payu.pl,

3. Płatność uważa się za dokonaną z chwilą zaksięgowania należnej kwoty na rachunku Sprzedawcy.

 

IV. WARUNKI DOSTAWY ORAZ KOSZTY WYSYŁKI

1. Sprzedawca realizuje wysyłki na terytorium Polski, po wcześniejszym kontakcie ze Sprzedawcą ustalamy możliwość i koszty wysyłki zagranicznej.

2. Dostawa Towarów odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich i Poczty Polskiej.Zamawiający ma możliwość odebrania towaru w punkcie sprzedaży przy ul.Kubsza 30 w Wodzisławiu Śląskim lub na Pl.Kościelnym 3 w Rybniku.

3. Ceny wysyłek obejmują także koszty zapakowania towarów.Sprzedawca po zweryfikowaniu paczki i jej gabarytów może wymagać dopłaty różnicy do kosztów przesyłki wielkogabarytowej jeśli Zamawiający nie wybrał takiej opcji w formularzu zamówienia.

Cennik dostawy sklepu Mojedekoracje.pl:

Przesyłki kurierskie standardowe GLS o długości do 190 cm , waga do 30 kg:

 • 21 zł przedpłata

 • 35 zł za pobraniem

Przesyłki kurierskie wielkogabarytowe DPD o długości od 191 do 235cm , waga do 30 kg:

 • 40 zł przedpłata

 • 52 zł za pobraniem

Przesyłki drobne Poczta Polska wysyłane jako listy:

 • 10 zł list polecony ekonomiczny

 • 13 zł list polecony priorytetowy

4. Sprzedawca informuje, że kurierzy dostarczający paczki wielkogabarytowe mają obowiązek wydania Towaru w miejscu dostawy, nie mają zaś obowiązku wnoszenia Towaru do domu ani żadnego z budynków i pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego, co Zamawiający przyjmuje do wiadomości.

5. Firma kurierska GLS po nieudanym kontakcie z Zamawiającym lub jego nieobecności, ma prawo do pozostawienia paczki w najbliższym punkcie ParcelShop.

 

V. DANE OSOBOWE

1. Dokonując zakupów w sklepie internetowym MojeDekoracje.pl klient wyraża zgodę na otrzymywanie od MojeDekoracje.pl treści marketingowych, w tym tych związanych z obsługą złożonego zamówienia za pośrednictwem e-mail oraz innych form komunikacji elektronicznej w tym również informacji o ofertach specjalnych dotyczących MojeDekoracje.pl oraz partnerów biznesowych MojeDekoracje.pl. Administratorem Twoich danych osobowych jest firma Centrum Osłon „Effect”s.c. Joanna Czech,Michał Mitko ul. Ks.Płk.Wilhelma Kubsza 30 ,44-300 Wodzisław Śląski. Wyrażenie zgody i podanie danych jest dobrowolne. Mam prawo do dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

2. Administratorem danych osobowych jest firma Centrum Osłon „Effect”s.c. Joanna Czech,Michał Mitko ul. Ks.Płk.Wilhelma Kubsza 30 ,44-300 Wodzisław Śląski. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług drogą elektroniczną zgodnie z warunkami sprzedaży MojeDekoracje.pl jak również w celu komunikacji związanej z funkcjonowaniem sklepu MojeDekoracje.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zamówień. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania

 

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

2. Wszystkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności sklepu są poufne i chronione. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się stosowne przepisy prawne. Kwestie sporne rozpatruje sąd właściwy miejscowo i rzeczowo.

 


POBIERZ FORMULARZ ZWROTU TOWARU 
POBIERZ PROTOKÓŁ REKLAMACYJNY